Εικαστικό εργαστήρι 2014-2015

Υπεύθυνος καθηγητής: Φραντζεσκάκης Εμμανουήλ

e-TwinningProject

Υπεύθυνη προγράμματος: Κισλάρα Βλαχιρία

Το eTwinning είναι δράση της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την ηλεκτρονική αδελφοποίηση και τη συνεργασία σχολείων.

Ομάδα αγωγής υγείας

«ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ»

ΥΠΕΥΘΥΝΗ: ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

Κατά το σχολικό έτος 2014-2015 εφαρμόστηκε με επιτυχία σε ομάδα μαθητών του σχολείου μας

το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο "Στηρίζομαι στα πόδια μου".

Περιβαλλοντική ομάδα

ΠΕΡΠΑΤΩ, ΕΞΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ"

ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ: κα ΠΑΡΑΣΧΑΚΗ ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ κα ΓΚΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΘΑ

Η  περιβαλλοντική  ομάδα  του  σχολείου  μας με τίτλο του προγράμματός μας "Περπατώ….εξερευνώ  και ανακαλύπτω" συνεχίζει  και φέτος τις  δράσεις  της    κοντά  στη  φύση, μέσα στην πόλη, δίπλα στη θάλασσα.

Από τον γραμματιστή και τον παιδοτρίβη στο νέο σχολείο

Ένα χωρίο στον Πλάτωνα και μία παράσταση σε αρχαιοελληνικό αγγείο ήταν η αφορμή για να ξεκινήσουμε ένα σύντομο μα γοητευτικό ταξίδι στο σχολείο του χτες και του σήμερα και να επεκταθούμε στα σχολεία του κόσμου στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος με διπλό θέματα: Α)" Από τον παιδοτρίβη και τον γραμματιστή …στο νέο σχολείο" Β)  " Μία βόλτα στα σχολεία  του κόσμου" Η ομάδα δραστηριοποιήθηκε με υπεύθυνες την κ. Δουλούδη Μαρία τάξης και την κ. Κεφαλά Υβόνη.