ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2016

Αγιασμός σχολ. έτους 2016-2017

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου,    στις 9.30 π.μ.  πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του 1ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης ο αγιασμός του 1ου, 3ου, 4ου Γυμνασίου και του 1ου ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης.

Τους μαθητές τίμησε με την παρουσία του την πρώτη μέρα της έναρξης της σχολικής χρονιάς ο  Σεβασμιότατος    Μητροπολίτης  Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος, που τέλεσε τον αγιασμό, συνοδευόμενος από ιερείς της Μητρόπολης.   Παρόντες στον  Αγιασμό , εκτός από τους μαθητές και τους καθηγητές των σχολείων,  ήταν ο Αντιπεριφεριάρχης Έβρου κ.Πέτροβιτς, ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης κ.Λαμπάκης, ο βουλευτής Έβρου κ.Καΐσας και ο διευθυντής Δευτεροβάθμιας Έβρου κ.Αποστολακούδης οι οποίοι ευχήθηκαν στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς μία καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Μετά τον αγιασμό, οι μαθητές και καθηγητές του 4ου Γυμνασίου επιστρέψαμε στο σχολείο μας για το πρόγραμμα και τη διανομή των βιβλίων.

• DSCN2047JPG
  • DSCN2064JPG