ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α' ΤΑΞΗΣ

Συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου

Η καθιερωμένη συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ τάξης του 4ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Τον συντονισμό της συνάντησης είχε η διευθύντρια κ. Μιντσίδου Μαρία, η οποία ενημέρωσε τους γονείς για θέματα που αφορούν τον εσωτερικό κανονισμό  και την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του σχολείου, τη συμπεριφορά και τη φοίτηση των μαθητών/τριών και τόνισε τον υποστηρικτικό ρόλο όλων για την ομαλή μετάβαση των μαθητών από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο και την προσαρμογή τους στο νέο τους σχολικό περιβάλλον.

• P9250178
  • P9250182
  • P9250184
  • P9250185
  • P9250193
  • P9250199

Οι γονείς ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση των εκπαιδευτικών και είχαν την ευκαιρία για μια πρώτη γνωριμία μαζί  τους, εγκαινιάζοντας έτσι τη μεταξύ τους συνεργασία, η οποία είναι καθοριστικής σημασίας για την επίτευξη των στόχων που θέτουν οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς από κοινού.

Στη συνέχεια,  τον λόγο πήραν εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων που διδάσκουν στην Α΄ Γυμνασίου, οι οποίοι ενημέρωσαν τους γονείς για το διδακτικό τους αντικείμενο και ευχήθηκαν καλή χρονιά σε όλους.

Η συνάντηση τελείωσε με τον χαιρετισμό του αντιπροέδρου  του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Αλλοίμονου Δημητρίου, ο οποίος τόνισε την ανάγκη συμμετοχής τους στον σύλλογο, που  έχει τον ρόλο του αρωγού στην ομαλή λειτουργία του σχολείου, σε συνεργασία με τη διεύθυνση και τον σύλλογο διδασκόντων.