Εργαστήρια Δεξιοτήτων Α΄ Γυμνασίου - «Ζώα συντροφιάς: Έχουμε κι εμείς δικαιώματα! – Όλοι μαζί θα ακουστούμε πιο πολύ!»

Στα Εργαστήρια Δεξιοτήτων, κατά την υλοποίηση του προγράμματος "Ζώα συντροφιάς: Έχουμε κι εμείς δικαιώματα!" του Θεματικού Άξονα «Φροντίζω το περιβάλλον», οι μαθητές/τριες του Α1, Α2, Α3 και Α5 δημιούργησαν τις αφίσες τους και ηχογράφησαν τα μηνύματά τους για την προστασία των δικαιωμάτων των ζώων συντροφιάς.

Τα παιδιά  συνειδητοποίησαν για ακόμη μία φορά πως τα ζώα, που αποτελούν σημαντικό κομμάτι της ζωής μας, έχουν δικαιώματα και πως, αν ενώσουμε όλοι μαζί τις φωνές μας για την προστασία τους, θα ακουστούμε πιο πολύ!

Μπορείτε να δείτε το βίντεο με τις αφίσες και τα μηνύματα των παιδιών στη διεύθυνση: https://www.youtube.com/watch?v=-hpT4ANImvw&list=PLrugAxAK_GyHLbMkx0CfURilQuMD4P4ZK

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Κιτσάτη Μαρία

dikaiomataZoa