Επίσκεψη στο σύλλογο Α.Μ.Ε.Α.  ΄΄Κοτινός΄΄

Στις   21 Ιανουαρίου , στο πλαίσιο του μαθήματος της Τοπικής Ιστορίας,  το μισό τμήμα  του  Γ3  βρέθηκε  στο  χώρο του κολυμβητηρίου της πόλης  μας  και  γνώρισε  μέλη του συλλόγου ΄΄Κότινος΄΄. Ο  Κότινος  είναι  αθλητικός  σύλλογος  για  άτομα  με ειδικές ανάγκες. Ο  πρόεδρός του , κύριος  Τοπτσής  Ιωάννης , παραχώρησε μία  συνέντευξη  στα παιδιά  μιλώντας  για τις δράσεις του συλλόγου  και  την ανταπόκριση του  κόσμου. Ακόμη , ζητήθηκε από την κυρία  Δεληγιάννη   Δάφνη, προπονήτρια του συλλόγου, να μιλήσει στην κάμερα  για τα παιδιά που αθλούνται και  για  την  ενασχόλησή τους  με την  κολύμβηση. Το τρίτο άτομο που μας μίλησε ήταν μια αθλήτρια του συλλόγου, η οποία αναφέρθηκε στις προπονήσεις της. Και οι τρεις έστειλαν μηνύματα αισιοδοξίας στο κοινό. Οι  μαθητές  επωφελήθηκαν από αυτή την ξεχωριστή επίσκεψη, γιατί  είδαν με τα μάτια τους πως οι δυσκολίες δεν αποτελούν εμπόδιο για την επιτυχία.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ      ΜΑΡΙΑ   Γ3