Συμμετοχή στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής– Make-A-Wish»

Το σχολείο μας, ενόψει της γιορτής των Χριστουγέννων, γιορτής αγάπης και αλληλεγγύης, συμμετείχε στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» που  υλοποιείται από τον φιλανθρωπικό οργανισμό Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος), ο οποίος πραγματοποιεί ευχές παιδιών με πολύ  σοβαρές ασθένειες.

Με πρωτοβουλία του Ομίλου Εθελοντισμού του σχολείου μας, οι μαθητές και οι μαθήτριες με μια συμβολική δωρεά έλαβαν ως αναμνηστικό το χάρτινο Αστέρι της Ευχής, δίνοντας δύναμη σ’ αυτά τα παιδιά να συνεχίσουν τον δύσκολο αγώνα τους.

Παράλληλα, οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου Αλευράς Άγγελος και Τσολακίδης Δημήτρης συμμετείχαν στον Διαγωνισμό του Προγράμματος «Σχεδίασε το Αστέρι σου!», σχεδιάζοντας στην αφίσα τους το δικό τους αστέρι.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Τσιακαλίδου Αντωνία-Σολκίδου Αναστασία

• MakeAwish1