Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Το 2015 έκλεισε τον κύκλο του με μια όμορφη γιορτή που διοργανώθηκε και παρουσιάστηκε από τους μαθητές και μαθήτριες και τη χορωδία του σχολείου μας.

Τις πρώτες διδακτικές ώρες η χορωδία του σχολείου μας έφυγε για το κέντρο της πόλης όπου τραγούδησε τα κάλαντα των Χριστουγέννων συγκεντρώνοντας χρήματα για τα παιδικά χωριά SOS.

Οι υπόλοιποι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να κάνουν τα χριστουγεννιάτικα ψώνια τους από το μπουφέ που επιμελήθηκαν οι μαθητές και μαθήτριες της Γ΄Γυμνασίου.

Στη συνέχεια όλοι οι μαθητές συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων για να παρακολουθήσουν τη χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Εκεί ακούστηκαν παραδοσιακά κάλαντα από τη χορωδία του σχολείου και ποιήματα από τους μαθητές.

Τη γιορτή επιμελήθηκε ο π. Λενιδάκης Εμμανουήλ και τη χορωδία η κ. Λυμπενίδου Αθανασία.