Διακρίσεις  μαθήτριας στο ποδόσφαιρο

Η μαθήτρια της Γ΄ τάξης του σχολείου μας Τσαπάρα Νέδα Λυδία, ποδοσφαιρίστρια της γυναικείας ποδοσφαιρικής ομάδας του Ποντιακού Αλεξανδρούπολης, συμμετείχε με την Εθνική Προ-Κορασίδων στο διεθνές τουρνουά UEFA Development Tournament που διεξήχθη στην Αλβανία (7-17/11/2022), καταλαμβάνοντας με την ομάδα της τη δεύτερη θέση.

Της ευχόμαστε καλή πρόοδο και  μια ανοδική και δημιουργική πορεία στον χώρο του αθλητισμού!

neda

Διακρίσεις μαθητή στην κολύμβηση

Ο μαθητής της Γ΄ τάξης του σχολείου μας Ντούμας Ευάγγελος Εφραίμ, αθλητής του ΟΦΘΑ, στο Χειμερινό Κύπελλο Κολύμβησης στο Καρπενήσι  (18-20/11/2022) σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ, πετυχαίνοντας επίδοση 01:04.29 στα 100μ. πρόσθιο κατηγορίας Παμπαίδων Α' και καταρρίπτοντας το προηγούμενο με 01:04.91 που ίσχυε από 27/11/2016. Είναι το δεύτερο πανελλήνιο ρεκόρ που σημείωσε ο αθλητής, μετά από εκείνο στα 50μ. πρόσθιο.

Ο μαθητής κέρδισε χρυσά μετάλλια στα 100μ. και  50μ. πρόσθιο κατηγορίας Παίδων-Εφήβων, χάλκινο μετάλλιο κατηγορίας Ανδρών και ασημένιο μετάλλιο στα 100μ. Μικτής Ατομικής κατηγορίας Παίδων-Εφήβων, ενώ συμμετείχε στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. - Μικτή Ομαδική mix κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών (5η θέση), καθώς και στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. - Μικτή Ομαδική mix κατηγορίας Εφήβων-Νεανίδων  (4η θέση).

Ευχόμαστε στον μαθητή καλή πρόοδο και εκπλήρωση των στόχων του και των επιδιώξεών του στον χώρο του αθλητισμού!

ntoumas