Παρουσίαση προγράμματος Role Models

Την Πέμπτη 24 Μαΐου το σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα διάδοσης των αποτελεσμάτων του πιλοτικού προγράμματος “ROLE MODELS” στο αμφιθέατρο ΤΕΦΑΑ στην πανεπιστημιούπολη της Κομοτηνής.

Το πρόγραμμα παρουσίασαν οι μαθητές της Γ΄ τάξης : Δήμα Χριστίνα, Καραμπαιράμ Ισμαήλ, Σαλή ογλού Ναζιλέ, Σαρκεντζή Μαρκέλλα και Σωτηρίου Χρυσάνθη με τις εκπαιδευτικούς Γκενοπούλου Μάρθα και Κουρτέση Θεοδώρα.

Στο τέλος του προγράμματος οι μαθητές συμμετείχαν σε εκπαιδευτικά παιχνίδια που οργάνωσαν οι φοιτητές των ΤΕΦΑΑ και ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του χώρου της πανεπιστημιούπολης

Στο πιλοτικό πρόγραμμα συμμετείχαν: 5 Δημοτικά ,3 γυμνάσια και ένα επαγγελματικό λύκειο της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονία και Θράκης.